| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu mai deloc limba engleza sad Anul asta trebuie neaparat sa invat sa o vorbesc cursiv.Va rog spuneti-mi cum as putea invata... puteti da si niste siteuri utile daca stiti.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Fata026 a răspuns:

Salut!
Invatatul depinde numai si numai de tine! Poti sa incepi sa iei un dictionar roman-englez si sa incepi sa inveti maruntisuri si sa te mai documentezi de pe internet. Ai putea sa citesti mai multe texte in engleza si sa te uiti la filem in engleza care nu au subtitrare pentru ca asa te vei obisnuii si o sa ai curiozitati mai mari si o sa inveti pe parcurs. Asta nu inseamna ca engleza sau orice alta limba se invata cu una cu doua. NU! Se invata in timpul in care este nevoie dar tot o sa retii. Deci sper ca ti-am fost de folos si mult succes in ceea ce vrei sa faci!