| beatriceex a întrebat:

Spuneti-mi si mie cateva metode de a invata mai usor puppy dog eyes!

Răspuns Câştigător
| Волк a răspuns:

De exemplu la istorie, pentru a invata nu-i neaparat sa stii totul, pur si simplu cind citesti incearca sa iti imaginezi tot ce se intimpla in acele vremuri
Sau o poezie sunt poezii pe care este nereal sa le inveti dar sunt persoane care spun ca daca le cinti ajuta sa le memorezi, eu nu stiu cit de adevarat este un lucru este cert pentru a invata sau a memora este nevoie pentru concentrare maxima asupra materialului, fara nici un ghind in plus doar materia data
succes. happy

4 răspunsuri:
| Cristinaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Trage esentialul.ia markere [sper ca asa se scrie x_X ] si coloreaza ce e mai important.sau fa rezumat.nu invata mecanic, invata logic, imagineaza-ti cum s=au petrecut anumite chestii si bafta!:*

| simonafrumoasa a răspuns:

As vrea eu sa existe dar nu prea cred. punete cu burta pe carte si incearca sa ai toate problemele rezolvate care nu tin de scoala si teme daca vrei sa te concentrezi mai bine. stai la biro nu in bat sau te miri pe cee stiu eu unde. sa ai pe birol un pahar cu lichide preferabil ceai daca nu e buna si apa. ghiozdanul aproape sa iti fie cald sa ai grija sa nu te deranjeze nimeni telefonul trebuie sa fie pe silentios sau inchis. bafta! pa pa! PUP!

| xgd a răspuns:

Bea zilnic cat mai multa apa, organismul contine in mare parte apa. Nu te culca la ore tarzii, altfel te vei simti mereu obosita. Pe mine ce ma ajuta foarteee mult e ca iau un supliment de fier, dar il iau pentru ca atunci cand am ciclu pierd muult sange si trebuie sa iau, dar de cand iau retin mai repede. Daca nu ai nevoie de fier si nu esti anemica, nu poti lua, pentru ca constipa :]] Cand inveti sa nu deschizi calculatorul, pentru ca faci ce faci si acolo vei sta :]] Eu dupa ce vin de la scoala de obicei mananc, vorbesc putin cu parintii apoi fac un dus, si asta ma ajuta. Sa ai geamul intredeschis, poate si asta te ajuta :]] Sper ca te-am ajutat, ti-am zis tot ce mi-a trecut prin minte kiss

| Valentin_Ghinet_1994 a răspuns:

Trebuie sa inveti logic sa te gandesti cat mai mult la acel subiect