| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi perioada minima de gestatie si maxima la animale, si care sunt acele animale?
Ati auzit de pestii cu panze, de ce anume li se spun asa?
Care animal este singurul care se poate imbolnavii de lepra?
Ce comuna din jud. Arad a purtat si numele de Decebal?

pai ori punem intrebari ori nu mai punem?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din pacate nimeni nu iti poate da vreun raspuns la intrebarile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trei luni, trei saptamini si trei zile. Porci, pisici ciini samd. Porcul mi se pare ca e singurul care se poate inbolnavi de lepra pentru ca e cel mai apropiat ca organism de cel al omului.De asta in biblie nu se mentioneaza ca ar fi bun de mincat.Adevaratul motiv era cel de transmiterea unor boli letale atunci.De pesti am auzit dar nu stiu sigur de ce le spune asa si nici de comuna respectiva nu stiu.

| Razvan_2481 a răspuns:

Nu stiu dastea

| Pufulete_6608 a răspuns:

Pai la cai 2/3 luni, la caini maxim o luna, la pisici (cred) 6 saptamana...