| Pitic_6070 a întrebat:

Spuneti-mi si mie despre profilele matematica-informatica, filologie, stiilnte ale naturii si stiinte sociale...la ce se da tezele semestriale si bacalaureatul?
trebuie sa ma hotarasc la ce sa dau si liceul la care vreau sa ma duc are doar profilele asteahappy
funda:X

2 răspunsuri:
| loricel a răspuns:

Matematica informatica: matematica, informatica, romana si biologie/chimie/fizica la alegere.
Filologie: romana, istorie/geografie, franceza/engleza, latina.
Stiinte sociale: romana, istorie/geografie, probabil o limba straina.In timpul liceului vei studia :logica, psihologie, filozofie, economie.

Răspuns utilizator avertizat