| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o limba europeana(cu litere normale), care suna bine si USOR de invatat si sa nu fie nici rara.
Inafara de germana, franceza si engleza pentru ca le stiu big grin.

22 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mai-daneza!

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Norvegiana

| Raiden a răspuns:

Pai invata limba spaniola, eu stiu destul de bine, nu zic f. bine ca de. nu stiu chiar toate cuvintele. si daca stii spaniola intelegi si celelalte limbi care au la baza limba latina, italiana. portugheza. Sunt usor de invatat si-mi par si usoare. Daca o sa inveti latina, sau spaniola o sa vezi ca f. multe cuvinte se aseamana.

Stiu si eu cateva limbi straine. spaniola, engleza, latina (mediu), franceza( binisor), italiana ( sub mediu) laughing.

| Roby67 a răspuns:

Daca cunosti deja 4 limbi, ai putea sa incerci suedeza, sau alta limba nordica, in afara de finlandeza, care se aseamana cu cele care le sti deja.
Viel Spaß bei lehrnenwinking

| Roby67 a răspuns:

Recht hast du, mein Fehler, das letzte mit „h"winking

| VladyCristian a răspuns:

Limba Italiana. Este super si se invata usor. Felicitari ca sti atatea limbi happy

| liveincolors a răspuns:

Spaniola, italiana.

| FucktheSystem a răspuns:

Pai sunt mai multe :
`spaniola
`italiana
`suedeza
`finlandeza
da ti-asi recomanda daca vrei sa inveti o limba interesanta sa incerci araba smug

| Black_Cherry a răspuns:

Italiana
spaniola
portugheza
rusa
irlandeza

| Dianna_8523 a răspuns:

Spaniola happy e foarte usoara si frumoasa.

| troxanici a răspuns:

Spaniola

| ela23nice a răspuns:

Spaniola, turca(este foarte usoara)

| roxitm a răspuns:

Italiana si spaniola happy

| victooor a răspuns:

Limbile neolatine:spaniola, italiana, portugheza pentru ca seamana atat cu romana cat si cu franceza.
Sau daca stii bine germana poti sa incerci o limba ca austriaca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi

danke schön roby happy vezi ca ala e fara h :p.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spaniola, ca este una dintre cele mai vorbite limbi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Limba de adidaswinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spaniola, italiana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spaniola, italiana, portugheza.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eh, mersi, dar cred ca acum cam toata lumea stie vreo 3 limbi happy

| mihai_6493 a răspuns:

Spaniola, frate. uita-te si tu la telenovele cu femeia ta si invata happy bravo daca stii germana, franceza si engleza! eu stiu doar engleza dar am sa ma apuc si eu de franceza.

| cryssycrys a răspuns:

Iti recomand spaniola.