| alina_6005 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o propozitie cu a cunoaste, a deveni, a dori, a veni, a face, a fi; in care sa fie predicate nominale
va rog dau teest si nu stiu

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Fără nicio glumă și atac, potolește-te cu temele și exercițiile pe site!
Tu chiar ești bâtă la școală, numai eu câte postări cu teme am citit?
Decât să stai pe TPU mai bine ai învăța.
Nu te liniștești, am să ți le raportez.
Citește aici, http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente și ajunge!
Pa, pa.

| Bibuşca a răspuns:

Mai fetito termina cu postarea temelor! Pe acest site nu se pun teme se pun intrebari serioase nu teme.