| AnotherWorld a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog...cand sunt examenele in 2011-2012 la clasa a-6a...adica ma refer la inceput de an scolar sau la sfarsit? Fundastar

Răspuns Câştigător
| δεάδℓλκιss a răspuns:

Din cate am auzit la mine la scoala se vor da teste la toate materiile la inceputul anului scolar, se vor face medii pe clasa, dupa care se repartizeaza clasele ( de limbi straine si romana; biologie; mate, fizica si chimie; arte plastice (tehnologica si desen) ) Nu stiu daca asa se vor face in toate scolile

2 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar de cand se dau examene in clasa a VI-a? Cam la fiecare materie, dupa o recapitulare, se dau testari initiale, dar, in niciun caz, examene.

| Zoet a răspuns:

Ce examene să fie în clasa a 6-a? Poate te referi la teze. Dar ca şi in clasa a cincea, profesorii decid data.