| Alex_6294 a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog frumos, toata lista cu verbele regulate din limba engleza

Răspuns Câştigător
| hinatakaname a răspuns:

Nu cumva vrei verbele iregulate?
Pentru ca verbele regulate sunt cele cu -ed la sfarsit, la scoala se invata verbele iregulate.

Uite aici un link cu cele iregulate:
http://www.englishpage.com/irregularverbs/irregularverbs.html

Si aici cu cele mai folosite 600 de verbe regulate, daca chiar asta vrei:
http://www.englishclub.com/vocabulary/regular-verbs-list.htm

| Iubareatzãã a răspuns (pentru hinatakaname):

Neregulate.big grin

| hinatakaname a răspuns (pentru Iubareatzãã):

La inceput asa am scris, dupa aceea am crezut ca e gresit...
Din pacate, folosesc mai multe englezisme decat as vrea, cum ar fi plagiarizat. De cate ori nu m-a corectat dirigul.laughing Macar acum mi-a intrat in cap ca e plagiat.

Mersi pentru corectie, apreciez!happy

| Iubareatzãã a răspuns (pentru hinatakaname):

Cu placere!happy sa Sti ca nu Ti'am spus'o ca sa par eu Mai desteapta sau mai stiu eu ce...Ti'am spus doar ca sa stii!happy

| hinatakaname a răspuns (pentru Iubareatzãã):

Nici nu am luat-o asa.big grin A fost un multumesc sincer.big grin