| EmilLyWilliamS a întrebat:

Spuneti-mi un secret sa invat verbele neregulate la limba engleza repede si sa le stiu bine. Fundita

Răspuns Câştigător
| NuDauFunda a răspuns:

Perseverenta e singurul secret

6 răspunsuri:
| NuDauFunda a răspuns:

Merci pentru funda laughing Daca tot mi-ai dat, sa incerc un raspuns mai practic drept multumire. Daca ai observat, sunt diverse tipare.
De exemplu swim-swam-swum, drink-drank-drunk, sing-sang-sung au acelasi tipar. Incearca sa le grupezi asa, poate ti-e mai usor sa le inveti.

| xlollypop a răspuns:

Ia cate 5 verbe si scriele de 3 ori pe o foaie.mai fa odata chestia asta si apoi scriete pe o foaie cele 10 verbe.nu sunt grele si in vreo 15 minute le vei sti.succes funda?:X

| unknownn a răspuns:

In nici-un caz stand pe TPU si uitandu-te din 5 in 5 minute sa vezi daca ti-a raspuns cineva la intrebare.

| Still a răspuns:

Deci,draga fata.happy trebuie sa le citesti pana le inveti ritmu` dupa care sa iti faci grupe cu fiecare in parte. Mai bine le iei in functie de uz/folosinta. Cele mai importante la inceput, dupa care cele cu utilizare mai rara. Sper ca ti-am fost de ajutor.happy

| venus1234567 a răspuns:

Incepe cu cele mai simple... cele carora le stii traducerea poti sa incerci sa le utilizezi in propozitii alcatuete de tine insashi asa pentru antrenament

| Dy_Dee_1994 a răspuns:

Invata-le in ordine alfabetica happy