| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog niste licee particulare din Bucuresti bune! Sunt clasa a 11-a si parintii vor sa ma mute la particular pe mortiv ca liceul la care sunt e foarte slab, are rost sa ma mute din semestrul 2?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu cit mai repede, cu atit mai bine. Sa ai timp sa pregatesti materia pentru bacalaureat.

| Kriss96 a răspuns:

Scoala Europeana este cea mai buna. Nu prea colcaie liceele particulare in Bucuresti.
Dar de ce la particular? Ar putea sa te mute la un liceu obisnuit, dar mai bun. De exemplu Gheorghe Sincai.
Si da, are rost. De ce sa nu aiba? Ideea e sa fie locuri libere.

| LovellyAngel a răspuns (pentru Kriss96):

Desigur, Șincai e foarte obișnuit. Cu media de admitere 9, 6, bacul cu media aproape 8, 5 pot veni toți cei de la IMGB, Viilor, Eliade. Why not?

| Kriss96 a răspuns (pentru LovellyAngel):

Am zis obisnuit in sensul ca nu e particular. Hai sa te vad pe tine daca te exprimai mai bine. La particular platesti si ai conditii ca in strainatate. Restul se considera licee obisnuite. Sau de stat daca nu-ti convine cum m-am exprimat eu.
Te-ai gasit sa-mi comentezi mie aiurea in tramvai.