| iulia_8420 a întrebat:

Spuneti-mi un proverb /citat/ motto despre constructii, cladiri.

5 răspunsuri:
| AnneeQ a răspuns:

Cărămizi la teminare
Stau în vrac, lângă clădire,
De-ar trăi Ştefan cel Mare
Ar avea de-o mănăstire.

Grandomania este o clădire cu mai multe etaje, dar căreia îi lipseşte parterul.

Şcoala este o clădire între pereţii căreia se află ziua de Mâine.

Într-o clădire de trei etaje, deservită de un singur ascensor, în nouă cazuri din zece ascensorul nu se află pe etajul tău.

thinking

| AnneeQ a răspuns:

Face mai mult zgomot un copac ce cade, decât toată pădurea care creşte în tăcere.batting eyelashes

| SunShine_3102 a răspuns:

Roma nu a fost construita intr-o singura zi big grin nah big grin

| iulia_8420 explică:

Lucrez la un atestat (pentru scoala) iar tema mea este : Reprezentarea in AutoCAD a unei cladiri si am nevoie de un citat sau un motto care face referire la cladire sau constructii de cladiri.

| Lemon_6793 a răspuns:

"Intai ne modelam cladirile apoi ne modeleaza ele pe noi".nu stiu daca e bun l-am gasit si eu pe un site big grin