| 1Q a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce facultati din Bucuresti sunt cu admitere fara bac? Adica ce facultati nu iti cer diploma de bacalaureat? FUNDA

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Orice facultate cere bac, fara el poti face o postliceala.

| 1Q explică (pentru mgtow):

Nu da am auzit ca au bagat acum cateva facultati la care nu mai conteaza bacu conteaza doar media din 9-12 si vreau sa stiu care sunt acelea

| suntserios a răspuns (pentru 1Q):

Nu exista asa ceva, au vrut sa infiinteze niste cursuri universitare si cam atat. nu exista facultate care sa te primeasca fara bac, lucru care de altfel e absolut normal

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te poţi înscrie la cursuri universitare de licenţă ( la o facultate ) fără să fi promovat examenele de BAC!

Vezi şi linkul :
http://www.tpu.ro/......a-absolvi/

Toate cele bune.