| AvalohAlyn a întrebat:

Spuneti-mi va rog toate materiile pe care le faci la profilul filologie, daca se poate din toate clasele? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Eywa23 a răspuns:

Http://www.cnpr.warpnet.ro/romana/filologie.htm
Ai aici un tabel cu toate orele din clasa a9a pana in clasa a12a. :)

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.

| Wenttmann a răspuns:

Eu sunt la acest profil si iti spun doar materiile importante, acestea incep din clasa a 10-a (atunci incepi liceul cum trebuie) deci o sa faci romana, geografie, istorie, psihologie, apoi in clasa a 11-a faci romana, geografie, istorie, economie, sociologie, iar in clasa a 12-a la fel ca mai sus doar ca in loc de economie si sociologie o sa faci filozofie, repet le-am spus doar pe cele importante care iti trebuiesc la bac. O sa dai bac la romana, istorie si de ales intre geografie, economie, filozofie, psihologie daca nu ma insel.

| Wenttmann a răspuns:

Am omis engleza, spaniola, franceza, o sa dai proba orala la bac cu una din ele, preferabil engleza dar acolo trec toti