| anonim_4396 a întrebat:

Stiati ca Hitler a fost sprijinit de Vatican pentru uciderea si stirpirea evreilor?

12 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Da cica s-au apucat de bomba atomica acum la Vatican.

| arrriadna a răspuns:

Dap, era o carte. misterele avticanului sau asa ceva. Inca sunt in dubii: o fi sau nu iar daca e. cu ce ma afecteaza pana la urma?

| Hombre a răspuns:

Nu stiu daca Vaticanul a fost implicat in asa ceva mai ales ca mai ales ca in sec. 19 biserica nu mai avea puterea din evul mediu in care si-a facut de cap. Puterea in stat era in mana politicienilor. Aprofundand problema si uni si alti tot un drac cand au puterea-n mana.Vezi marea schizma si urmarile ei, razboaiele religioase, cruciadele ( papa Inocentiu III si alti) Inchizitia etc. au trecut prin foc si sabie Europa in vremurile acelea.Mai aproape de noi alti dementi; nazisti, fascisti, comunisti (Pol Pot) care au zguduit lumea prin atrocitatile lor.

| death a răspuns:

Se poate. Vaticanul le-a dat naziştilor voie să omoare evrei, iar nazişti au dat Vaticanului un papă de toată isprava: Benedict al XVI-lea, fost membru în Hitlerjugend. O mână o spală pe alta...

| ileanaadrianastan a răspuns:

Sigur ca a fost sprijinit. Papa de atunci s-a facut ca habar n-are de existenta lagarelor de exterminare. Dar vor vedea tipii de la Vatican. Viitorul lor este prezentul rabinilor liberali in genul lui Richard Jacobs. Totul a fost planificat cu precizie de micron acolo unde trebuie.

| Brotacelu a răspuns:

Pai...nu m-ar mira, la ce le poate pielea si ãlora de la vatican...

| Cretzule a răspuns:

@marionel Antonescu a omorat evreii din Basarabia care erau adusi de sovietici in tara evrei nu au fost atinsi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De fapt Hitler, era chiar Sfantul Parinte, deghizat! Starpea la evrei ca la balamuc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este credibil si da raspuns la marea intrebare : Ce a facut Hristos in anii Celui de al Doilea Razboi Mondial? Zilnic, mii de oameni erau secerati de gloante, de ura, patima si manie, de foamete etc. Zilnic milioane de femei inaltau rugaciuni care dogoreau Pamantul si se cutremura Cerul cu stelele : Doame te imploram - da conducatorilor nostri minte si intelepciune; te rugam fa pace Doamne Hristoase! Ce a facut Hristos? Se fac rugaciuni in templu in urma carora ies statuile de pe soclu, inconjoara templu, si se intorc la locul lor.Sunt femei anonime care, prin rugaciunile lor, vindeca mii de oameni de boli inca nedescoperite de medici dar ele mor anonime fara a-si etala puterile nu mai vorbesc- sa se dea trimisul lui Dumnezeu. Se fac ritualuri numite bacante in urma carora, daca atingi stanca bagheta curge miere iar apa raului se face alba ca laptele. Hristos ce-a facut? Razboiul crestea in intensitate la rugaciuni, concluzia fireasca : la vuetul rugaciunilor Fiara de Hristos se intindea deasupra Europei. Daca Rusia nu ar fi barat Nebunia fiarei toti necrestinii : evrei, comunisti, pagani, liber cugetatori, musulmani si-ar fi gasit sfarsitul in crematoriile si lagarele de gazare sau zdrobiti cu ciocanul crestin de zdrobit oasele necredinciosilor dar nu inainte de a le lua fi aurul si argintul pentru Domnul Dumnezeul lor. Sictiri celor care cred fara sa gandeasca!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

| PlAC a răspuns:

Chiar ca se apropie AntiHristu cu pasi repezi.

| Parker_2310 a răspuns:

Sunt multe conspratii pe care lumea nu le cunoaste, mai este una legata de Vatican, precum ca este centrul de manipulare, impreuna cu iluminatii din Anglia. Vizionati filmul Relevation 2001, relateaza o femeie aceasta conspiratie.