| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva daca e posibil sa mergi la o universitate in Romania (ex. UniBuc) daca ai un ''Fachabitur'' din Germania?

6 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Ar fi bine sa lasi infumurarea si sa spui userilor romaneste ce este acel ''Fachabitur''.

| andreea011111 a răspuns (pentru Vântulalb):

Întrebarea este adresată către persoanele care știu deja ce înseamnă și cum se procedează.

| Vântulalb a răspuns (pentru andreea011111):

Atunci, pune-o in Germania. Nu aici.

| andreea011111 a răspuns (pentru Vântulalb):

Să întreb in Germania despre ceva ce s-ar aplica in România? Mai bine nu răspunde daca n-ai cu ce. Seară bună.

| Vântulalb a răspuns (pentru andreea011111):

Mai bine intreaba corect.
Nu esti mai presus de ceilalti. Din contra, din moment ce nu faci fata studiilor acolo si revii in tara.

| andreea011111 a răspuns (pentru Vântulalb):

Ușor de vorbit când n-ai context, dar mă rog. Nu prea înțeleg de ce te agiți atât pentru o întrebare pe care nu te obligă nimeni sa o răspunzi. Matur.