| anonim_4396 a întrebat:

Stie careva un program care sa transforme scrisul de mana scanat la imprimanta in scris de calculator care sa fie folosit in Word? va rog daca cunosteti vreun program sa-mi spuneti si mie

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Cand afli sa-mi zici si mie.ca si pe mine ma intereseaza.

| mihaibrasov a răspuns:

Ce spui tu e analiza de handwriting. Exista ceva softuri, dar mai bine scrii tu de mana totul pentru ca nu iti vor recunoaste diacritice, virgule si vor da erori in prostie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai pur si simplu cand scanezi, nu o scanezi ca imagine ci ii dai ca document word. Presupun ca scannerul a veni cu un kit de instalare. Intri acolo si selectezi scan as word doc, nu dai scan direct din butonul de pe scanner, ca implicit este poza.
Sper sa fi inteles vreo ceva, nu ma pot exprima prea bine big grin

| dyzzi a răspuns:

Abbyy Fine Reader happy