| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce contine un test psihologic pentru armata sau cum arata unul?

Nu am gasit pe nicaieri...

Răspuns Câştigător
| passarisMB a răspuns:

Acel test este impartit in trei parti:
A-test de personalitate
B-test psihologic
C-test de inteligenta
A-acel test contine intrebari legate de tine ex:cum esti tu, ce nu-ti place, daca iti plac anumite lucruri etc.
B-testele asta sunt proiectate pentru a evalua abilitatile, atitudinile si cel de temperament ale unei persoane.
C-acest test este impartit in 2 parti:unul contra timp (format din intrebari si desene) si o parte cu intrebari capcana
Acest test se tine pe durata a 4 ore si cuprinde vreo 700 de intrebari
Sper sa fi inteles ceva.multa bafta!

| anonim_4396 explică (pentru passarisMB):

Imi spui asta din experienta proprie?

| passarisMB a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,l-am dat si eu si l-am luat cu brio.altfel n-aveam de unde sti ce se intampla cu acest test.totul este sa nu minti, ca sunt si intrebari capcana si daca la o intrebare raspunzi intr-un fel si la alta care are acelasi raspuns dar pusa altfel raspunzi altceva iei o considera penalizare

| anonim_4396 explică (pentru passarisMB):

Ce gen de intrebari erau?

ai intrat la armata?

| passarisMB a răspuns (pentru anonim_4396):

Am luat examenu la MaPN si imi asteptam locul de repartizare(asta era la vreo 2 luni dupa examen) si intre timp dadusem examen si la Justitie si am luat si acolo(din fericire si noroc)si am ales justitia, ca era mai banoasa si mult mai lejer(program 24/72).Acum am 2 ani de cand fac ordine printre puscariasi si sunt foarte multumit de serviciu(asta neincluzand scaderea la salarii cu 15% :-( ) :-D

| Soldier92 a răspuns (pentru passarisMB):

Unde ai dat proba pentru Justitie? poti lasa un link ceva...

| Mirel95 a răspuns (pentru passarisMB):

Cate puncte ai strans in total la mapn eu am strans 12, 63 crezi ca e suficient pentru a putea fi repartizat la o unitate?