| MZc a întrebat:

Stie cineva ce inseamna criteriul alfabetic? Sa ordonezi cuvintele dupa acest criteriu?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ordonezi cuvintele sau ce ai tu de ordonat, in ordine alfabetica, incepand cu litera A, B. C...samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum de stii sa scrii dar nu ai idee ce inseamna sa sortezi alfabetic

| johnnny123 a răspuns:

Acum sincer... Tu chiar ești studentă la Facultatea de Litere?

Este ca și cum un student în an terminal la Medicină ar întreba "Știe cineva ce sunt plămânii?"

O facultate care admite și promovează asemenea "studenți" ar trebui închisă.

| ywar a răspuns:

Doamne fereste! Du-te ma frate si ia de la inceput clasa I-a.