| Softe a întrebat:

Stie cineva ce medie de bac trebuie sa ai ca sa intri la Facultatea de automatica si calculatoare din Bucuresti?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

La aceasta facultate( pentru admiterea 2016), media generală se determină ca medie ponderată între media notelor de concurs – MC (80%) şi media obţinută la examenul de Bacalaureat (20%). Deci, importanta mediei este destul de mica vis a vis de media celor doua probe de concurs (MAdmitere=0, 8*MC+0, 2*medie bac).Nu sunt putine cazurile celor care au picat examenul cu medie de bac mare si foarte mare dar cu o medie mica a probelor de concurs!
In link, poti gasi si analiza rezutatele finale ale admiterii (buget/taxa ) pe facultati si domenii de studiu:http://admitere.pub.ro/Admitere/site/infogen

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se da admitere si aia e cea mai importanta