| ramona_5587 a întrebat:

Stie cineva ceva despre examenul de admitere la jurnalism din Bucuresti? Ceva concret cam ce se da?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu am absolvit in urma cu doi ani aceasta facultate, concret nu pot sa-ti spun, lucrurile s-au modificat de atunci), dar la proba scrisă de expresivitate si creativitate, trebuie sa te astepti " din prima". http://www.studentie.ro/......resti-o284

| BlackheartQueen a răspuns:

Si eu dau la jurnalism, tot in Bucuresti. Admiterea e destul de simpla. Prima parte contine intrebari din gramatica iar ultimele doua parti iti testeaza creativitatea si expresivitatea prin cele doua compuneri pe care trebuie sa le faci. happy