| Valisarpe a întrebat:

Stie cineva cu ce medie la bac se intra la ASE si cum se intra? Am nevoie de mai toate informatiile

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Https://admitere.ase.ro/licenta2020/index.asp
''mai toate informatiile sunt aicihappy Greu sa folosim Google, eh? laughing

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Anul trecut la finante banci ultima medie la buget 8.75 a fost, la taxa a coborat pana sub 7.

| ancaval a răspuns:

Probabil se dă un examen de admitere, media de la examen o să se calculeze cu media de la bac și așa iasă media finală, cu care o să intri, sau nu, la facultate.
Pe listă, elevii, vor fi afișați în ordine alfabetică, chiar dacă au aceeași medie. Câte locuri au disponibile, atâția vor intra, nu cred că ține neapărat de o anumită medie, poate ține mai mult de locuri disponibile.