| withoutme a întrebat:

Stie cineva daca china a fost stat comunist? daca da care a fost numele conducatorului sau?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

China este un stat comunist. Actualul ei conducator este Hu Jintao.

5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

China nu a fost, China ESTE stat comunist, Republica Populara Chineza.Presedinte este Hu Jintao.

| MariuZ a răspuns:

China INCA ESTE un stat comunist. Primul lider comunist a fost Mao Zedong (scrierea numelui variaza cu sursa)

http://ro.wikipedia.org/wiki/Republica_Popular%C4%83_Chinez%C4%83

| razvanz a răspuns:

In prezent este stat comunist. Conducatorul este Hu Jintao.

Răspuns utilizator avertizat