| utiluetujte a întrebat:

Stie cineva daca in 2016 la admitere la UMF Iasi va fi introdusa o a doua materie, daca se schimba metodologia admiterii?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se va sti exact pana nu se aproba si afiseaza metodologia de admitere 2016, s-ar putea sa fie afisata dupa 1 ianuarie 2016.

| Anddreee a răspuns:

Auzisem de la cineva ca se discuta de mult ca la medicina generala si medicina dentara sa se introduca si test grila la chimie pentru ca toate facultatile au, in afara de cea de la Iasi, insa nu stiu daca decizia a fost pusa in vigoare incepand cu anul 2016, inca nu s-a anuntat nimic ceea ce e nasol pentru cei care vor sa dea acolo. Mie normal mi se pare sa se anunte din timp pentru ca cei care dau sa aiba timp sa se pregateasca. Daca nu se anunta nimic pana la inceputul anului, luna ianuarie, nu cred ca va fi si chimie.

| utiluetujte explică (pentru Anddreee):

Tocmai pe 1 ianuarie....eu in 2016 dau admiterea

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU se ştie ( de pe acum ) care va fi modalitatea de admitere din 2016!
Aceasta se va stabili după luna ianuarie 2016 când se va elabora Regulamentul de admitere happy
În general, Regulamentul şi Metodologia se aprobă în perioada ianuarie-martie, iar culegerile apar până în aprilie.

Cel mai probabil, condiţiile de admitere vor fi similare/identice cu cele din 2015...

Toate cele bune!

| Patrunjel123 a răspuns:

Da,deja s-a stabilit ca vor fi 2 materii la admitere dar mai mult informatii gen cat la suta o sa conteze fiecare vor aparea in septembrie. Bine ca am dat anul asta admiterea si am scapathappy

| codrindaniel97 a răspuns:

Eu ma pregateam sa dau admitere numai din chimie am facut pregatire clasa a 11 a si am facut cartile de teste ssi la Iasi si la bucurestinsi putin din cluj si am inv din toate manualele. daca vor pune 2 obiecte la biologie va fi un singur manual corect? Caci centrele universitare cum ar fi cluj Bucuresti au corint. Iar cartile de teste cred ca se vor schimba nu?