| Whateverrr a întrebat:

Stie cineva daca la bac la biologie (anatomie si genetica) difera subiectele in functie de profil?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Subiectele sunt aceleași pentru științele naturii și mate info, pentru că sunt pentru profilul real (care le cuprinde pe astea 2). Materia in manual și în timpul anilor la școală este evident diferita, la științe se predă mult mai mult, dar cerințele la examen sunt aceleași. Subiectele la bio sunt la fel la BAC, cum sunt și cele de la romana (pentru profilul real).

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred ca erau 2 variante cand eram eu. Cauta pe site-ul ministerului si gasesti si cum difera

| Whateverrr explică (pentru anonim_4396):

Pe site ul ministerului am gasit numai pentru profilul real, si de aia intrebam

| Anuket a răspuns:

Nu diferă.

| ACTH a răspuns:

La stiinte este materia mai complexa decât la mate info. Simplu.

| Cosimo11 a răspuns:

La stiinte e mai greu decat la mate info

| Anuket a răspuns (pentru Cosimo11):

Poate doar dacă corectează diferit profesorii că subiectele sunt identice.