| AlexGame26 a întrebat:

Stie cineva daca la liceul Dimitrie Gusti, la mecanic-auto, se face practica? Si daca da, se da bursa ca la scoala profesionala (200 lei)?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

La liceele din filiera tehnologica, asa- zisa "practica" se face in atelierele scolii respective--- in niciun caz la un atelier al vreunei firme.Doar cei care sunt la clase profesionale beneficiaza atat de bursa (de 200 lei/luna+alte bonusuri) cat si de practica propriu-zisa la firmele cu care scoala are contract.