| anonim7667 a întrebat:

Stie cineva daca la profilul de biologie chimie se face multa geometrie la matematica? Este la fel de complicata materia de la biologie chimie ca cea de la matematica informatica? Subiectele de la bacalaureat de la cele doua profile coincid? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"profilul de biologie chimie" - nu există așa ceva - există doar științe ale naturii și se face mate in draci plus bac din mate.

Te răzgândești?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geometria se face după programă. În teorie e mai puțină matematică decât la mate-info, dar din experiența personală e tot mult. Plus că mai ai și multă bio, chimie, fizică. Drept care mi se pare cel mai greu profil. Subiectele de bac sunt diferite.

| ReZiSTorr a răspuns:

Matematica de la Stiintele ale naturii e fix aceeasi de la mate info, doar bacalaureatul e diferit, la mate info aprofunzandu-se cateva subiecte.Biologia e exact la fel cu cea de la mate info, si bacalaureatul la fel.