| Adina_Claudia_1996 a întrebat:

Stie cineva in ce consta admitere la psihologie la Titu Maiorescu?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al facultatii, la Admiterea 2015, nimeni nu stie mai bine.

| Adina_Claudia_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Ori nu stiu eu unde sa ma uit sau cum sa ma uit, dar nu scrie...

| Adina_Claudia_1996 explică (pentru Ioandelasal):

Aici m-am mai uitat, si tot nu gasesc. Da-mi te rog cu copy /paste, daca exista si nu vad eu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Adina_Claudia_1996):

Admiterea se face pe programe de studii şi forme de învăţământ, în ordinea descrescătoare a mediilor generale obţinute de candidaţi la concursul de admitere, în limita cifrei de şcolarizare aprobată de ARACIS pentru programul de studii şi forma de învăţământ respective.
Media generală la concursul de admitere în programul de studii universitare de licenţă se calculează ca medie aritmetică între media obţinută de candidat la examenul de bacalaureat şi nota obţinută la chestionarul de admitere 2015 pentru studii universitare de licenţă.
Este putin sub mijlocul paginii. Mai jos ai si actele necesare.

| Ella3133 a răspuns:

Avand in vedere ca este facultate privata nu cred ca dai examen.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Era chiar aşa de "greu" să te uiţi pe site-ul oficial?
Sau, este mai SIMPLU s-o facă altcineva în locul tău =))

"Admiterea se face pe programe de studii şi forme de învăţământ, în ordinea descrescătoare a mediilor generale obţinute de candidaţi la concursul de admitere, în limita cifrei de şcolarizare aprobată de ARACIS pentru programul de studii şi forma de învăţământ respective.

Media generală la concursul de admitere în programul de studii universitare de licenţă se calculează ca medie aritmetică între media obţinută de candidat la examenul de bacalaureat şi nota obţinută la chestionarul de admitere 2015 pentru studii universitare de licenţă." - SURSA :
http://www.utm.ro/facultatea-de-psihologie/admitere-2015/

Toate cele bune!