| GirlWithGuitar a întrebat:

Stie cineva o culegere de matematica (geometrie si algebra) de cls a VII? Am deja Mate 2000+ consolidare.

Răspuns Câştigător
| AgentKloading a răspuns:

-Mate 2000 Aprofundare si Performanta
-Teme de Matematica de Petrus Alexandrescu (Editura Nomina)- sem. I si II
-MATEMATICA Olimpiade si Concursuri Scolare (Editura Nomina)
-Probleme pentru pregatirea Olimpiadelor de Matematica clasele VI- VIII (Editura GIL)
-alte culegeri Editura GIL
-cuegeri Editura Paralela 45

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paralela 45.
Dar, daca vrei culegeri bune orienteaza-te dupa cele cu breviar teoretic la inceput.

| EmanuelEmy7 a răspuns:

Am eu una, de Grigore Gheba, sau cum a zis si colegul Paralela 45!

| Nataliaa25 a răspuns:

Clubul matematicienilor happy