| Arsenal234 a întrebat:

Stie cineva o metoda de a invata repede si usor..Am teza la geografie Marti si nu prea retin...Am si niste probleme de concentrare.Ziceti-mi cat mai multe modalitati de invatat. Cele mai bune primesc Funda!

4 răspunsuri:
| madiilove a răspuns:

Pai la mate cel mai simplu e sa inveti facand exercitii!

| Aberdeen a răspuns:

Uite,dupa ce ai citit si recitit textul de cateva ori incearca sa il rescrii pe o ciorna.
Fa asta intr-un loc linistit, cu timpul o sa devii mai atenta.

E o modalitate destul de eficienta, si te ajuta sa-ti sporesti perspicacitatea.

Numai bine, si succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cand invat mananc.Ciocolata...muuuulta ciocolata.Dar ma rog asta e optional. laughing Pai incearca sa iei asa : citesti prima propozitie, a doua, a treia. Termini fragmentul. Apoi mai citesti de cateva ori fragmentul acela. Dupa care treci la urmatorul fragment, il inveti dupa care reiei fragmentul anterior.Scuze daca m-am repetat.Si la geografie, totul consta in harta.In timp ce inveti foloseste-te de harta, si incearca sa memorezi.Va fi mult mai util.Succes la teza.winking

| Viiic a răspuns:

Fa cate un rezumat fiecarei scheme. Axeaza-te pe scheme, tabele, desene. Astfel, nu poti sa uiti desenele si schemele care le faci. Cred ca e cea mai simpla metoda.