| alexlory a întrebat:

saptamana care vine am teza la geografie. cum as putea sa invat ca sa retin? dau funda pentru cele mai bune sfaturihappy

Răspuns Câştigător
| dream77777 a răspuns:

Cauta modele de subiecte de teze pe net. Gasesti pe edu.ro sau cauta pe google( Sunt modele cu subiect unic). Fa de acolo exercitiile doar din ce ai invatat la scoala sau din ce dati teza. Eu asa am facut. Am stiut unde sa pun baza la invatat dupa ce am rezolvat, pentru ca nu stiam tot si astfel mi-am dat seama. Am avut teza acum o saptamana si a functionat aceasta metoda(am luat 10)big grin. Bafta la teza!winking

2 răspunsuri:
| angeliqdream a răspuns:

La geografie retii foarte usor daca repeti cu harta in fata urmarind lectia din carte sau caiet. happy

| Emily04 a răspuns:

Incearca sa inveti logic nu pederost...o sa retii mai bine