| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva sa foloseasca site-ul: phrasebase.com? AJUTOR! Multumesc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună. Aş vrea să-mi spui ce anume vrei să ştii. Pot face câteva recomandări în calitate de administrator de limba română pe site. Există mai multe secţiuni. Cea mai nouă şi mai interesantă este secţiunea "Phrasebook". Adică poţi creea propriul dicţionar online de expresii şi cuvinte. Ideea este ca dicţionarul să conţină primele 500 de expresii-cuvinte pe care tu vrei să le înveţi. Ele vor fi traduse automat în mai multe limbi.
Pagina poate fi vizualizată şi în limba română. Trebuie doar să dai click pe steguleţe. Unul în română şi unul în limba pe care vrei s-o înveţi.
Succes!

| ghitu a răspuns:

Clicaie si tu pe acolo in functie de ce vrei sa faci