| andreiolariu a întrebat:

Stiti scoli generale ce poarta vechea uniforma scolara la clasele primare? Va multumesc.

2 răspunsuri:
| anonima38 a răspuns:

La fosta mea școală se poartă camasa alba, fusta neagră sau pantaloni se stofă, cravata sau papion, sacou negru si ilic pana in clasa a VIII - a. Iar la clasele primare daca doamna învățătoare dorește uniformă roșie sau gri in carouri cu cravata.

| andreiolariu explică (pentru anonima38):

Vreau sa se poarte vechea uniforma. Si cei care stiu sa-mi spuna si ce scoala e.