| krkran a întrebat:

Stiti un tutorial/playlist despre informatica pe Youtube din care sa invat?
Sunt clasa a x a dar nu inteleg nimic si as vrea sa o iau de la inceput.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Maxxxi a răspuns:

Salut, sincer o sa spun cum am invatat eu, eu m-am transferat in clasa a 10 la info deci am luat tot de la 0.
Am folosit pb info, acolo ai toata teoria si exercitii la fiecare lectie.In legatura cu yt-ul nu e neaparat sa ai un playlist cu toata materia pur si simplu daca nu intelegeam un concept sau o lectie cautam pe yt, google denumirea lectiei si mereu gaseam explicat tot in engleza sau romana.Un playlist cu toata materia nu am neaparat dar daca o iei pe lectii poti cauta manual fiecare lectie explicata pe yt sau google. Sincer cel mai important e sa lucrezi la fiecare lectie probleme ca sa intelegi.

3 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Mai bine ti-ai instala aplicatii sau sa cumperi carti din care sa inveti.

| nature221 a răspuns:

Salut! Iti recomand calduros toate tutorialele de pe canalul zecelainfo (are absolut toate capitolele de pe pbinfo explicate extraordinar, atat a 10-a, cat si a 9-a).
Link pentru playlist-ul de clasa a 10-a: https://www.youtube.com/playlist?list=PLReNHlP5ke2RKz5b0Adwu2CDz5ExSk_i8