| lucicalucian a întrebat:

Stiti vre-un site unde-as putea invata bazele programarii gratis?
Sunt clasa a 7-a si as vrea sa invat programare de pe acum.

Si da, sunt pe deplin constient de faptul ca e greu, si ca, chiar daca voi sti bine va fi greu sa creez un program cat de simplu.

Sa nu va aud cu : "Tu invata acolo matematica si asteapta pan vei ajunge la liceu", pentru ca ma simt in stare sa invat imformatica din moment ce am medalii la mate si stau 4 ore pe calculator zilnic.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Am gasit asa ceva dar, din pacate, nu sunt gratuite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cumpara-ti niste manuale de informatica de liceu si te pui pe treaba.