| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca nu ar trebui sa postez intrebari legate de teme, dar am la liceu o profesoara de romana foarte tignita si mi-a dat o tema de m-a bagat de tot in ceata...trebuie sa scriu despre tezele morale ale romanului mara de ioan slavici. aveti idee la ce se refera? atat vreau sa stiu.

6 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

"Mâţa cu patine" e un fel de "Baba cu chiloţi de tablă"?
În ce dicţionar ai găsit tu cuvîntul "ţignită"?
În ultima instanţă nu înţeleg de ce noi ar trebui să ştim iar tu nu?

| MâţaD a răspuns (pentru corolav):

Am intrebat, nu am dat cu parulstraight face

| Laura a răspuns:

Cât de prost să fii?

| MâţaD a răspuns (pentru Laura):

Ok,am gresit, din grabastraight face.dar ai putin bun simt si abtine-te, ok?happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.se scrie "ticnita"...
2. http://www.scribd.com/doc/51022753/Demonstratie-Mara informeaza-te...