| anonim_4396 a întrebat:

Studentii care provin dintr-o familie monoparentala primesc burse sociale?

5 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Da! Ai grijă şi făţi dosarul din timp să nu ratezi acel ajutor! Succes!
Funda?

| BlankWhite a răspuns (pentru mudokins78):

In ce consta acel ajutor? am auzit ca il primesti numai daca in familia ta au venitul sub 500 de lei

| mudokins78 a răspuns (pentru BlankWhite):

Da! 500 lei, dar pe cap de familie,
Exemplu-eu, mama+fratele meu
Mama-1350lei împărţit la 3=450lei
(Unde 1350lei reprezintă netul)
Mergi la şcoala unde înveţi şi intrebi la secretariat cum si ce documente îţi trebuie, fiindcă jegoasele alea, dacă nu te duci tu să te interesezi ele nu spun nimic. Succes!
Funda?

| 1Marinn1111 a răspuns:

Da

| Haiducul325 a răspuns:

În România nu se mai difuzează.