| PinkY a întrebat:

Dupa ce criteriu se distribuie locurile cazare in caminele UVT? Daca, de exemplu, provin dintr-o familie monoparentala, sa zicem, am sanse mai mari sa obtin cazare la unul dintre camine?

1 răspuns:
| micutzagirl a răspuns:

Din cate stiu eu, locurile la camin la UVT se distribuie in functie de medie. de exemplu, daca ai o medie de 9. 50 ai mai multe sanse sa primesti un loc la camin decat unul care avre media 9. 00. de asemenea, in functie de acest criteriu se distribuie si camerele. adica, daca ai medie mai mare o sa ai mai putini colegi in camera, iar daca ai medie mai mica vei sta cu mai multi in camera. din cate stiu eu, faptul ca provi dintr-o familie monoparentala nu influentiaza cu nimic sansele de a obtine un loc in camin.