| AndreiBulzan99 a întrebat:

Subiectele de admitere la medicina si medicina dentara sunt aceleasi sau sunt diferite?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Nu mai vorbiți dacă nu știți... Totul diferă în funcție de universitate. De exemplu, la Tg. Mureș admiterea la medicină generală e aceeași cu medicina dentară; la București diferă, deci, după cum am spus, depinde de centrul universitar.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt aceleasi subiecte, sunt diferite, fiind facultati diferite.

| Andersen2k18 a răspuns:

Sunt total diferite subiectele, este imposibil sa fie aceleasi.

| SlendyOfLegend a răspuns:

1 organ + 1 organ= 2 organe