| Ihavenoideeawhatotype a întrebat:

Sunt clasa a 11 profesionala, profilul strungar, am 18 ani.
As putea continua liceul la seral si dupa sa iau bacul si mai departe, ce optiuni as avea? Daca ar fi sa iau bacul, in principal vreau sa fac tot ce pot/ce a mai ramas de facut pentru un salariu mai decent in strainatate sau toate lucrurile astea nu ar afecta nimic asta?

1 răspuns:
| christine99 a răspuns:

Eu am un coleg care s-a lasat de scoala in clasa a 10-a si are bmw E93, Iphone X, de toate dar munceste in conditii grele, la sparanghel si in depozit. Mai stiu unul care a terminat liceul si s-a dus ca macelar in abator in Germania vreo 5-6 ani si acum s-a intors in tara si are o frizerie si ii merge bine. In strainatate conteaza mai mult sa ai conditie fizica buna, decat sa ai facultate, strainul cred ca iti rade in fata cu facultatea din Romania.