| ion2015 a întrebat:

Sunt clasa a 11a la profil economic si as vrea sa dau la medicina, dar problema este ca numai fac chimie si biologie la profilul meu si chiar as avea nevoie de chimie ca nu ma descurc la probleme, teoria la chimie si biologia ma descurc, ce credeti pot intra la medicina daca nu sunt la profil de stiinte? ma gandeam sa ma transfer la un liceu cu stiinte ale naturii in bucuresti

1 răspuns:
| timbucadrian a răspuns:

Pai... nu conteaza de profil sunt niste carti de admitere la medicina ai putea sa te opresti intr-o librarie si sa o rasfoiesti un pic sa iti dai seama despre ce este vorba si trebuie sa te apuci cam de acum de invatat pentru admitere dar daca te duce capu poti (sper ca ti-am fost de folos ) domne ajuta