| Stoica_Vladimir_1993 a întrebat:

Sunt clasa a 7-a si maine dau test din ARII. Cam ce ar trebui sa stiu ca sa iau o nota buna?

5 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Formulele ariilor, e destul de logic... laughing

| NotMyFault a răspuns:

:)) Oare ce ar trebui sa stii?
Formulele ariilor. Uite un site bun de unde ai putea sa le inveti:
http://www.mateonline.net/geometrie.htm

| Badita_Cosmin_1994 a răspuns:

Formulele ariilor si sa stii sa le aplici

| StefanJoaca a răspuns:

Carte
funda? laughing

| oliviaunicorn a răspuns:

Pai ariile.Si eu am fost a 7-a si am dat, si cred ca ar fi cel mai bine sa incerci sa le inveti pe toate. Daca nu poti sau n-ai chef, poti invata ariile celor mai importante figuri precum: paralelogram, dreptunghi, patrat, romb, triunghi(cred ca cel mai important e cel dreptunghic, dar ca sa fi sigur mai bine le inveti pe toate)
Sper ca ti-am fost de ajutor