| xRaxen a întrebat:

Sunt clasa a 9-a si vreau sa ma transfer la liceul economic, dar in ultimul timp ma gandeam si la HCC mate-info. Oare pot sa ma inscriu la 2 licee si la cel care intru sa depun dosarul? Sau daca pic examenul de diferenta la economic sa aplic la HCC dupa aceea? Daca ma poate ajuta cineva multumesc!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este recomandabil să te înscrii pentru transfer la ambele de o dată. Căci dacă primești acecprul de la ambele, pe unul trebuie să îl refuzi. Când faci acest refuz, vei fi etichetată ca neserioasă.

| xRaxen explică (pentru sadrian46):

Si de exemplu daca m-as inscrie la HCC si ma refuza, pot sa incerc la economic. Chestia asta as avea voie?

| sadrian46 a răspuns (pentru xRaxen):

De ce să n-ai avea?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu te inscrii ci faci cerere de transfer.
ȘI cererea poate se aprobă sau poate nu. Dar tu poți depune cereri la 2 licee deodată, fără probleme, doar să te accepte!

| xRaxen explică (pentru sierra1):

Bine, multumesc mult!