| 123098lolol a întrebat:

Sunt clasa a VIII-a si anul acesta am acea Evaluare Nationala... as dori sa stiu exact care sunt zilele in care trebuie sa iau dosarul de la scoala, sa merg la liceu etc. trebuie sa fiu eu prezenta neaparat sau pot merge doar parintii?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cere informații suplimentare la secretariatul școlii unde înveți!
Succes.
Pa, pa.

| PionInJoculVietii a răspuns:

Buna! Din cate am auzit, examenele se vor da anul acesta pe 24 iunie( romana) si pe 26 iunie ( mate). Vineri se vor afisa rezultatele si tot atunci se vor depune contestatiile, dupa care saptamana urmatoare te voi duce sa-ti iei dosarul de la scoala. Dupa o saptamana, vei afla liceul la care ai intrat si apoi vei merge sa te inscrii. Cand te duci sa iei dosarul de la scoala, trebuie sa fi tu si parintele. Cand te inscrii la liceu, presupun ca poti sa mergi singur.

| syon a răspuns:

De obicei te duci dupa ce ai dat examenele.Si da, normal ca te poti duce cu parintii.

| oLivy a răspuns:

Nu e nevoie de parinti din kate am intzeles si se intra pe paza mediilor