| ChallengeAccepted a întrebat:

Sunt clasa a XI-a profil matematica-informatica dupa ce o sa dau examenul de bacalaureat doresc sa intru eventual la facultatea de matematica informatica Bucuresti.
Din cate am vazut subiectele de admitere sunt foarte grele, asadar vreau sa cumpar niste culegeri pentru matematica/informatica care sa ma pregateasca cat de cat pentru admitere.
Imi puteti spune cum sta treaba cu admiterea (experienta proprie)? Voi cum ati invatat pentru ea?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am invatat ce am invatat si pentru bac, materia e aceeasi

| ChallengeAccepted explică (pentru suntserios):

Cum sunt subiectele? Din cate am inteles trebuie rezolvate 2 probleme din cele 3 la matematica (algebra, analiza si geometrie) si cel la informatica este obligariu.