| ralucaralu a întrebat:

Sunt in a9a la mate-info si imi place informatica foarte mult, dar am impresia ca sunt atat de multe feluri de probleme incat ma depasesc. Uit foarte repede cum se rezolva, profesoara ma ia tare si ma pierd complet, sunt foarte multe notiuni noi si sunt putin"in ceata". Nu sunt grele problemele, dar m-au zapacit modurile in care se rezolva, deoarece sunt foarte noi si se formuleaza tot altfel. Vineri dam lucrare si vreau sa iau nota mare, sa fiu printre cei mai buni din clasa macar la informatica pentru ca tot asta cred ca voi face mai departe. Ma uit peste ce am facut in clasa, le rezolv, dar cred ca sunt speriata cand vad alt tip de probleme. Ce sa fac? Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| CarmenR a răspuns:

Nu te descuraja. Daca consideri ca ai nevoie ai putea face cateva ore de pregatire.

| aLe_9530 a răspuns:

Cum spunea si carmen nu te descuraja, si profesoara te ia mai tare pentru ca doreste sa intelegi cea ce va preda si daca esti printre cele mai bune cred ca are pretentii de la tine ...Pt ca multi daca profesoarele st prea bune se lasa si nu mai invata.

Întrebări recente