| anonim_4396 a întrebat:

Sunt in clasa 8 si imi doresc foarte mult sa intru la mate-info.
La mate sunt de 6 (iau meditatii la mate) iar la info sunt foarte foarte bun de 10, credeti ca am sanse? sunt elev cu media clasele 5-8 de 9.30, iar cu tot cu examene cred ca 8.90

Răspuns Câştigător
| DiDix11 a răspuns:

Daca iti place matematica adica daca chiar ai o pasiune pentru aceasta materie zic sa te duci la facultate ai multe obtiuni dar iti spun ca matematica aia din liceu in viata nu te va ajuta, eu sunt in spiru la filo si duc o viata bunalaughing) de cei de la mate info sunt chinuiti grav, iar bacu la mate e foarte greu...cat despre informatica e destul de tare nu are nici o legatura cu cea i facut u in genarala. E vb de calcule si bitzi si chestii:p daca nu esti vreun haker thinkinglaughinggandeste-te la ce vrei sa faci pe urma si hotarastete bine unde vrei sa mergi..multi se transfera

2 răspunsuri:
| Hyora a răspuns:

Depinde daca iti place matematica happy succes in continuare

| serbanys a răspuns:

Intri la sigur!big grin funda?