| Razviiiiiiiiii a întrebat:

Sunt in clasa a 6 a, si luni dau teza la romană. Vreu sa invat dar nu prea imi place dar in acest ultim semestru am decis sa o fac, dar am o păroblemă. Cum sa invat si sa raman cu ceva in cap? Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| Sebi_7222 a răspuns:

Este bine ca inainte de invatare sa bei un pahar de apa si sa dormi o jumatate de ora.Astfel corpul tau va primi cateva proteine necesare din apa si le va acumula bine in jumatate de ora de relaxare a mintii. Apoi, poti iesi 5 minute pe afara pentru ati oxigena creierul. Daca e cald si frumos afara poti iesi.Cam atat.