| Defalucy a întrebat:

Sunt in clasa a 8-a si nu stiu la ce profil de liceu as putea sa ma duc.Ca meserie, pana acum as vrea sa devin chimist sau sa lucrez in farmacie.Ma gandisem la stiinte ale naturii dar am inteles ca e un profil greu.Imi puteti sa un sfat?
-nu imi place deloc matematica si fizica
-nu imi prea place biologia dar daca e nevoie invat...
-nu as vrea nici filologie, pentru ca trebuie sa citesc multe carti, sa fac rezumate si compuneri.
Chiar nu stiu...

2 răspunsuri:
| TheHeckster a răspuns:

Du-te pe profesionala.

| Fărănume2504 a răspuns:

Mergii pe turism si alimentatie, stiinte sociale, economic, vezi tu care dintre ele iti place. Dar poti merge si pe stiinte ale naturii. Eu sunt pe acest profil si nu imi placea deloc matematica sau fizica la inceput, dar cand am intrat in clasa a9a, pur si simplu m-am indragostit de aceste materii. E chiar un profil destul de usor!