| Georgiana_Cristina_1997 a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a la stiinte ale naturii si vreau sa ma transfer la filologie pe semestrul 2, ce trebuie sa fac?, media mea este cu 22 de sutimi mai mica decat a ultimului intrat la filologie, daca nu iau examenele de diferenta nu voi putea sa ma transfer?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In completare la raspunsul la aceeasi intrebare:
1.Nu-ti va fi aprobat transferul, neindeplinind conditia de medie.
2.Chiar daca s-ar aproba transferul nereusita la examenele de diferenta atrage anularea transferului.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU te poţi transfera după primul semestru dacă media ta de admitere este mai mică decât a ultimului admis ( la acea specializare ) - vei putea să te transferi doar din clasa a 10-a, dacă vei avea media anuală mai mare...

Evident, dacă nu promovezi examenele de diferenţă, NU se mai aprobă transferul şi vei merge ( în continuare ) la vechiul liceu.
Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune!