| ajutoroamenibuni a întrebat:

Sunt in clasa a 9-a real si as vrea sa ma mut in a 10-a la cnic la profilul uman, filo japoneza, dar nu am mai facut niciodata un "transfer de elev". Cum se procedeaza? Ce medie trebuie sa am? La ce dau diferente? AJUTOR URGENT

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

De transfer va trebui sa se ocupe unul dintre parinti, tu fiind minor/a--- parintele este cel care intocmeste si semneaza cererea de transfer adresata Consiliului de administratie al scolii primitoare.Pentru aprobarea unui transfer trebuie ca, intai, sa indeplinesti conditia de medie adica, media de promovare a clasei a 9-a trebuie sa fie cel putin egala cu media ultimului promovat de la clasa la care doresti transferul. Totodata trebuiesc indeplinite conditiile impuse de regulamentul propriu, al scolii primitoare.
Toate informatiile necesare realizarii transferului tau, pot fi obtinute de catre parinte de la secretariatul scolii primitoare.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sa ai media peste ultimul intrat la acea clasa. Si chiar dacă nu ai, fă totuși cerere la director, poate-poate...

| IonelBrutarel a răspuns:

Ramai la real, daca vrei sa faci ceva cu viata ta stai la real, daca vrfei sa inveti japoneza fa un curs. inca un jurnalist pe planeta asta